6.DEN STVOŘENÍ - ZVÍŘATA A ČLOVĚK

12. srpna 2015 v 14:53 |  STARÝ ZÁKON
Genesis 1:24-27
Šestý den od stvoření světa začal úchvatnou písní: všichni ptáci vítali východ slunce. Bůh pošeptal zemi: "Chci, abys zajišťovala dostatek potravy i domov pro všechna zvířata, která stvořím. Travnaté pláně budou patřit bizonům, rejsci se budou ukrývat v tajných norách a tygři ve stínech pralesa. Stáda budou chodit k tůním." Bůh pak stvořil všechna zvířata. Každé mělo svůj vlastní tvar těla i zbarvení, svou vlastní divokost i moudrost.
"A teď je na čase stvořit člověka," řekl Bůh. "Lidé budou mými dětmi a já jim svěřím do péče vše, co jsem stvořil. I oni budou mít děti a časem osídlí celý svět. Ať půjdou kamkoli, svět jim bude poskytovat dostatek všeho, co budou potřebovat."
Když bylo stvoření dokončeno, Bůh se podíval na celé své dílo. Měl z něj velikou radost.1. Když Bůh vytvořil rostliny, zároveň pro ně vytvořil i místo, kde můžou růst... Jak říkáme místu, kde rostou stromy? (les, sad - jaký je mezi nimi rozdíl?), kde rostou květiny? (louka, zahrada), kde zelenina…? A teď k tomu Bůh přidal ještě živočichy. Která zvířátka přidal do lesa, do zahrady, na pole, do džungle,…? Hned si na to zahrajeme (hopsáme jako zajíci, plazíme se jako hadi, řveme jako lvi,...)
2. A co ještě patří do světa? Máme už skoro vše - rostliny, zvířata, moře, louky, lesy…kdo ještě chybí? Kdo se o to všechno bude starat? (člověk) Připomeňte dětem, že Bůh dal vše, co předtím stvořil, nám lidem na starosti a chce, abychom se o to správně starali.
3. Bůh nás stvořil tak, abychom byl každý jiný - někdo je malý, někdo velký, někdo má vlasy blonďaté někdo hnědé, někdo rád maluje a někdo zase radši sportuje. Myslíte, že to je to tak správně? Jaký by byl svět, kdyby všichni lidé (a třeba i zvířata) vypadali úplně stejně? Chtěli byste v takovém světě žít?
4. Kdo je pro tebe nejmilejší člověk na světě? Za koho jsi Bohu nejvíc vděčný? Vyprávěj o své rodině.


ZVÍŘATA

Zvířátka se skládanýma nohama - menším dětem nastřihejte na nohy širší pruhy
Zvířátka z obtáhnutých rukou - obtáhněte své ruce a domalujte jim ostatní části zvířecího těla. Více nápadů najdete pod odkazem.
Zvířecí fotorámečky z cédéček - využijte stará cédéčka a vyrobte si z nich fotorámečky. Více nápadů a pár šablon pod odkazem.
Papírový lev - stačí vytisknout (šablona v odkazu), vybarvit, vystřihnout a složit


ZVÍŘECÍ MASKY
Masky k vytisknutí - tři stránky zvířecích masek, barevných i černobílých
Masky z papírových talířů - vyrobte si zvířecí masky z papírových talířů


'VYROBTE' SI I ČLOVĚKA
Autoportréty v životní velikosti - koho známe lépe, než sami sebe? odkaz, odkaz, odkaz
PRACOVNÍ LISTY:


Dejte si k svačince zvířátkové dobroty z toustového chleba, hady, myšky a housenky z ovoce nebo šneka z banánu a sendviče (ulita je sendvič vykrojený z toustového chleba).


Kdo stvořil, Krávy, krávy (Uhlíř a Svěrák),


Omalovánky k šestému dni stvoření najdete zde, zde, zde a zde.
______________________________________________________________________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama