7.DEN STVOŘENÍ - VŠE HOTOVO, DEN ODPOČINKU

14. srpna 2015 v 11:49 |  STARÝ ZÁKON
Genesis 2:1-4
Když bylo stvoření dokončeno, Bůh se podíval na celé své dílo. Měl z něj velikou radost. Sedmého dne si Bůh odpočinul. "Sedmý den bude zvláštní," řekl Bůh. "Bude to den odpočinku."

Sedmý den Bůh odpočíval. Tím nám ukazuje, že je správné si po práci odpočinout. To můžeme dětem připomenout, když si třeba odpoledne nechtějí jít lehnout . Bůh chce, abychom odpočívali, protože je to pro naše tělo a mysl důležité. Jen si musíme dát pozor na to, abychom neodpočívali až moc. I tady - jako jsme to viděli u celého stvoření - platí, že je nezbytné najít tu správnou rovnováhu.1. Jak odpočíváš ty a tvá rodina? Proč je odpočinek důležitý?
2. Víš ještě, čím je také sedmý den - neděle - pro křesťany zvláštní? (Je to den, kdy se křesťané po celém světě scházejí, aby společně chválili Boha.)
3. Myslíš, že byl Bůh po takové těžké práci unavený? Jak vypadáš ty, když jsi unavený? Zahrajeme si na to (zíváme, mneme si oči, chrápeme,...). Co bychom měli dělat, abychom nebyli unavení (chodit brzy spát, odpočívat,...)?
4. Bůh měl ze svého díla radost. Jak vypadáš ty, když máš radost? (zahrajeme si na to). Kdy a z čeho jsi měl naposledy radost?


PRO ODPOČINEK JE DŮLEŽITÝ POŘÁDNÝ POLŠTÁŘ.


Vytiskněte si obrázek polštáře a vymalujte si ho podle své fantazie. Můžete ho polepit knoflíkama, korálkama, vlnou, stuhama, flitrama, zkrátka vším, co doma najdete.


Odpočívejte. Udělejte si rodinný výlet nebo podnikněte něco s kamarády.
__________________________________________________________________________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama