ADAM A EVA

13. listopadu 2015 v 20:59 |  STARÝ ZÁKON
Genesis 2:4 - 3:24
Bůh svěřil Adamovi a Evě svůj nový svět - měli se starat o rostliny a stromy, o ptáky, ryby a zvířata. Dal jim krásné místo, kde mohli žít. Byly tam studené řeky, stromy, které vrhaly stín, a mnoho různých druhů ovoce k jídlu. To místo bylo nazýváno zahrada Eden. Adam a Eva byli velmi šťastní. Jenom o jedné jediné věci jim Bůh řekl, že ji nikdy nemají dělat. Neměli jíst ovoce z jednoho zvláštního stromu - stromu poznání dobra a zla. Bůh jim řekl, že zemřou, když z něho budou jíst. A tak Adam a Eva žili jako Boží přátelé. A dělali to, co si Bůh přál.
Ale byl tam někdo, kdo chtěl Boží svět zkazit. Jednoho dne, když šla Eva kolem onoho zvláštního stromu, stromu poznání dobra a zla, uslyšela tlumený, syčivý hlas hada. "Podívej, jak je to ovoce dobré! Nesbíhají se ti na něj sliny? Nechceš ho ochutnat? Ovoce tě udělá moudrou. Když ho sníš, budeš moudrá jako Bůh." Eva naslouchala hadovu tlumenému hlasu. Podívala se na ovoce. A zapomněla, jak dobrý a laskavý je Bůh. Chtěla být stejně chytrá jako je on. Chtěla dělat to, co sama dělat chce. Eva natáhla ruku a utrhla ovoce. Začala ho jíst a dala také Adamovi. Od té chvíle se věci daly do pohybu špatným směrem.

Bůh věděl, co Adam a Eva udělali. Nikdo před ním nedokáže něco skrýt. Adam a Eva už nebyli Boží přátelé a on je poslal pryč. Museli opustit zahradu Eden, kde byli tak šťastní, kde se procházeli a hovořili s Bohem. Anděl s mečem stál na stráži, aby se nikdy nemohli vrátit zpátky. Teď museli tvrdě pracovat, tak tvrdě, že je celé tělo od únavy bolelo. Poznali, co to je bolest. Nejhorší ale bylo, že se naplnilo strašné Boží varování: věděli, že až zestárnou, zemřou.1. Proč jsou důležitá pravidla? Jaká pravidla máte doma (ve školce,...)?
2. Co se stane, když pravidla porušíš, nebo když neposlechneš maminku a tatínka? (ublížím si, rodiče jsou smutní, naštvaní, potrestají mě,...)
3. Jak se asi cítil Bůh, když ho Eva s Adamem neposlechli? Bůh jim dal krásný domov, dal jim úplně všechno, co k životu potřebovali a jediné, co po nich Bůh chtěl, bylo aby dodrželi jedno jediné pravidlo. A oni ho neposlechli. Jak se musel cítít?
4. Jak je tobě, když tě někdo neposlouchá?
5. Proč had (Satan) lhal Evě?


Barevný had z ruliček, propojeno provázkem
Had z vlny - omotejte vlnou hada, vystřiženého z tvrdého papíru
Spirálový had - namalujte si spirálu (nebo vytiskněte šablonu v odkazu), vybarvěte podle své fantazie a vystřihněte. Šablony hada se vzorem najdete zde.


Eva a had - vytiskněte si šablony, vybarvěte a vystřihněte rámeček i hada. Nastřihněte malý proužek v obrázku stromu (tečkovaně předmalováno) a vložte do něj hada.
Adam a Eva - vytiskněte dětem oblékací panenky a poproste je, aby Vám připomněly příběh Adama a Evy.


Jablíčko s hříchem - proč nakousnuté jablko pomalu černá? A jak vypadá nakousnuté jablko po několika dnech?

Interaktivní čtení: Jak dělá had? Jak se pohybuje? (ukážeme si). Přečteme si příběh ještě jednou (pomalu) a tentokrát budeme reagovat na písmenko S - pokaždé, když v textu uslyšíme zvuk "S", zareagujeme tím, že zasyčíme jako had a zvedneme vyrobeného hada (nebo si vytiskneme hotového prstového hada zde)Podívejte se na příběh Adama a Evy v angličtině na krátkém videu (4 minuty). Zde je delší video (25 minut), které začíná stvořením světa.


PRACOVNÍ LISTY
Jakub: Grafomotorika ένα βιβλίο χρωματισμός:

Pro menší děti: nalepovací puzzle (zde a zde)Brokolicový strom s kmenem z tyčinek (cherry rajčátka jako jablka)Omalovánky Adam a Eva najdete zde, zde, zde, zde, zde a zde.

_______________________________________________________________________________________________________________________
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Philiphon Philiphon | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 5:25 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/commander-du-cialis-rapidement/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/commander-du-cialis-rapidement/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama